Sosyal Medya Araştırma ve Dedektifliği

İnsanların çoğu, zamanının büyük bir bölümünü bilgisayar başında geçirir. Gerek iş dolayısıyla gerekse işten arta kalan zamanlarda bilgisayar başında geçirilen zaman, insanların bilgisayar başında sosyalleşmesini gündeme getirmiştir. Özellikle Facebook ve twitter gibi siteler bu anlamda internetin en yoğun şekilde kullanıldığı sosyal ağlardan biri olmuşlardır. Bu sitelerde üyelikler genel itibarı ile tanıdık arkadaşların üye listesine eklenmesi şeklinde olur. Facebook bu anlamda Twitter’a göre daha farklı bir mekanizma ile çalışır. Twitter bu anlamda tehlikelere biraz daha kapalıdır. Ancak Facebook herkesin eklenebileceği ve özel sohbetlerin yapılabileceği bir mecradır. Sosyal medya denildiği zaman bu iki site akla gelmektedir. Bu iki sosyal paylaşım sitesi için şunu belirtmeliyiz ki amaç dışı kullanımda çok olumsuz sonuçları ortaya çıkaracaktır. Belli yaş aralıkları kandırılmaya çok müsait olduğu için genelde kötü niyetli kişiler belli yöntemler ile sahte e mail adresi ve sahte profil oluşturarak hedeflerindeki kişileri eklemektedirler. Bu konuda standart bir amaçtan söz etmek mümkün değildir.

Kimi çeşitli bilgiler elde etmek için, kimi cinsel istismar için, kimi ise başka kötü emellerini yerine getirmek için Facebook sahte profil oluştururlar. Son dönemlerde bu konularda birçok olayın patlak verdiğini ve kötü niyetli kişilerin genel itibarı ile cinsel istismar dolayısıyla insanlarla buluşarak isteklerini yerine getirmeye çalıştıklarını görebiliyoruz. İşte bu ve benzeri sebeplerden ötürü sosyal medya dedektifliği gündeme gelmiştir. Dedektiflik hizmetleri içerisinde henüz yeni bir alan olmasına rağmen günümüzün şartları bu hizmetin dedektiflik kategorilerinde yer almasını sağlamıştır. Özellikle bilgisayar teknolojileri çağında olmamız ve insanların bilgisayar başında geçirdikleri zamanın artması böyle bir konuyu gündeme getirmiştir.

Teknolojinin bilgisayarı gündeme getirmesi dolandırıcılıkların ve her türlü istismarın da bu alana kaymasına neden olmuştur. Peki sosyal medya dedektifliği nasıl bir süreçtir ve dedektifler ne tür hizmetler vermektedirler? Öncelikle Facebook ve twitter gibi sosyal paylaşım argümanlarında kötü niyetli insanların var olduğuna inanıyorsanız hemen dedektiflik büromuza sosyal medya danışmanlığı adı altında başvuru gerçekleştiriyorsunuz. Şimdiye kadar dedektiflik büromuza bu anlamda gelen talepler ebeveynlerin çocuklarının koruma amaçlı sosyal medya üyeliklerini kontrol edilmesini istemeleri şeklindedir. Bu aşamada sizin veya herhangi bir yakınınızın adresinin araştırmasını talep edecekseniz gerekli bilgileri dedektiflerimize sunmalısınız. Eğer tüm arkadaş listesinin ve sohbet geçmişlerini kontrol etmemizi istiyorsanız hesabın e mail ve şifresini bize vermeniz yeterlidir. Ancak eğer özel bir kişinin en ince ayrıntısına kadar araştırılmasını ve bilgilerinin size rapor halinde sunulmasını istiyorsanız bu özel bilgiyi de dedektiflerimize vermelisiniz.

Başta belirttiğimiz gibi Twitter bu anlamda tehlikelere bira daha kaplıdır. Ancak Facebook kullanıcılar açısından daha riskli bir sistemdir. Dedektiflerimiz gerekli bilgileri elde ettikten sonra iş alanında uzman ve eğitimli dedektiflerimizin bilgisayar ve bilişim teknolojileri bilgisinden hareketle bunun yanında özel dedektiflik yöntemleri ile kişileri tek tek araştırası ile gerçekleştir. Bazı kullanıcılar Fake hesap yaratabilirler farklı hesap bilgileri veya iletişim bilgileri girerek hayali bir kişilik yaratarak kendi amaçlarını gerçekleştirmeye çalışabilirler. İşte bu kişilerin gerçek niyetlerini anlama profesyonel dedektiflerimize düşmektedir. Profesyonel dedektiflerimiz kişi listesindeki şüpheli profilleri mercek altına alarak bunlar üzerinden çalışmalarına davam ederler.

Şüpheli kişilerin kimlik tespit işlemleri tamamen dedektiflerimizi özel yöntemleri ile gözler önüne serilmektedir. Bu işlem bittikten sonra kişilerin bilgileri rapor halinde hizmet talep eden kişiye verilir. Bir diğer sosyal medya dedektifliği hizmetinde geçmiş konuşmalar ve paylaşımlar da mercek altına alınarak şüpheli durumlar kısa süre içerisinde tespit edilmektedir.

Uluslararası akreditasyon kuruluşlarından akredite olan dedektiflik firmamız, bilgi güvenliğini prensip edinip kaliteli personel ile çalışmaktadır.

Özel Dedektiflerimiz Türkiye'nin her yerinde faaliyet göstermektedir, herhangi bir vilayet ayrımı gözetmeksizin araştırmanlarımız hizmet almaktadır.

Online bookmaker the UK whbonus.webs.com William Hill
Download Free WP Templates
Bizi Takip Et