Sanal Teknik Kişi Takibi

Dünya genelini baz aldığımız zaman dedektiflik hizmetlerinin ilk olarak 1850’li yıllarda ortaya çıktığını görüyoruz. O zamanki yazarların hayal kurgusundan ve romanlarından yola çıkılarak dedektiflik terimi ortaya çıkmıştır. İlk olarak Fransa da ortaya çıkan bu terim ilk dedektiflik bürosunun açılması ile devam etmiş. Ancak Amerika’nın dedektiflik sistemini kısa sürede kullanmaya başlaması ile birlikte Amerika’da günümüze yakın dedektiflik hizmetlerinin verilmesini sağlamıştır. Amerika dedektifliğin en hızlı geliştiği devlet olmuştur. Bunun kanıtı olarak Amerika’da çevrilen dedektiflik filmlerini de gösterebiliriz. Yaklaşık olarak 150 yıllık bu süreç içerisinde dedektiflik hizmetleri her dönemin koşullarına uygun olarak değişime uğramıştır. Dedektiflik hizmetlerinin asıl çıkış amacı ticari sebeplerdi. Günümüzde dedektifliğin en yoğun şekilde gerçekleştirildiği ülkelere bakacak olursak ekonomisi güçlü ve gelişmiş devletlerde olduğunu söyleyebiliriz, daha sonraları değişen yaşam koşullarına göre çok farklı alanlarda dedektiflik hizmetleri verilmeye başlanmıştı.

Son beş yıldan önceki döneme bakacak olursak boşanma davaları takibi, velayet davaları, şirket araştırması, dolandırıcılık araştırması, ortak araştırması, öğrenci araştırması, kişi takip etme, eş takibi, kişi tanıma ve benzeri alanlara yoğunlaştığını görebiliyoruz. Ancak özellikle 5 yıllık süreci incelediğimiz zaman dedektiflik hizmetlerinin elektronik, internet sosyal medya ve sanal teknik kişi takibi gibi konulara kaydığını görebiliyoruz. Başta belirttiğimiz gibi 15o yıllık süreç içerisinde dedektiflik hizmetleri her çağın ihtiyaçlarına göre şekillenerek hizmet vermiştir. 21. Yüzyılın internet ve elektronik çağı olması dedektifliği de bir nebze o tarafa çekmiştir. Özellikle son dönemlerde en çok talep gören dedektiflik hizmet alanı sanal teknik kişi takibidir. Bu hizmetin nasıl bir hizmet olduğunu anlatmadan önce dedektiflerimizin nasıl bir donanıma sahip olduklarını belirtelim. Çağımızın gereği olarak dedektiflerimizin her biri bilişim teknolojileri konusunda teknik bilgiye sahiptirler. Bilgisayar kullanımının dışında ince ayrıntılar ve püf noktaları da bilinerek dedektiflik hizmetleri daha nitelikli bir şekilde verilmektedir.

Sanal teknik kişi takibinde bilgisayar üzerinde e posta, Facebook, Twitter, Youtube, ask ve benzeri sanal karakter oluşturulan siteler aracılığı ile elde edilen sahte profillerin takibi şeklinde gerçekleşmektedir. Günümüzde internet teknolojileri eğer kötü bir amaç için kullanılmak istenirse çok büyük bir silah olabilir. Kötü niyetli kişiler genel anlamı ile Facebook ve benzeri sosyal paylaşım siteleri aracılığı ile sahte hesaplar oluşturmaktadırlar. Bu sahte hesapları kendi amaçları doğrultusunda göze hoş gelecek şekilde donatmakta ve ilgi çekici özellikler belirleyerek insanlara arkadaşlık teklifi göndermektedirler. Kabul edildikten sonra kendi amacı doğrultusunda kişiyi dolandırmakta veya cinsel istismar gibi konularda kullanmaktadır. Günümüzde medyaya yansımış olan birçok olayda insanların mağduriyetler yaşadıklarını görebiliyoruz. İşte bu sebeple sanal teknik kişi takibi çok önemli bir görevi yerine getiriyor. Dedektiflerimiz bu takibi gerçekleştirecekleri zaman sizlerin vermiş olduğu bilgiler ışığında hareket etmektedirler. Örneğin sanal kişi takibini e posta üzerinden devam ettirecekseniz bunun için dedektiflerimiz e posta adresinizi mercek altına alarak çalışmalarını sürdürmektedirler. E postaya gelen bütün iletiler takip altına alınmakta ve zararlı içerikler tespit edilmektedir. Yine bir diğer sanal teknik kişi takibinde Facebook incelenmesi ve araştırması önemli bir yer kaplamaktadır.

Bu aşamada dedektiflerimiz sizin verdiğiniz bilgiler ışığında arkadaş listesini gözlem altına almakta ve şüphelendiğiniz kişilerin gerçek bilgilerine ulaşmaya çalışmaktadırlar. Dedektiflerimiz sanal teknik kişi takibini gerçekleştirirken kendilerine has yöntemler ile sizin için en verimli hizmetleri yerine getirmektedirler. Dedektiflikte bu hizmetler genel itibarı ile masa başında gerçekleşen hizmetlerdir. Ancak gerek görüldüğü zaman dedektiflerimiz saha araştırması da yaparak hizmetten tam verim almaya çabalamaktadırlar.

Uluslararası akreditasyon kuruluşlarından akredite olan dedektiflik firmamız, bilgi güvenliğini prensip edinip kaliteli personel ile çalışmaktadır.

Özel Dedektiflerimiz Türkiye'nin her yerinde faaliyet göstermektedir, herhangi bir vilayet ayrımı gözetmeksizin araştırmanlarımız hizmet almaktadır.

Online bookmaker the UK whbonus.webs.com William Hill
Download Free WP Templates
Bizi Takip Et