Boşanma Davası Takibi

İnsanlar evlenirken hayatlarının ne şekilde devam edeceğini bilemezler bazen çeşitli sebepler evliliklerin kötü gitmesine ve yıpranmasına sebep olur. Yıpranan ilişkinin devam edemeyeceğine karşılıklı olarak karar verildiği durumlarda ise boşanma davası açılır. Boşanma davaları aile mahkemelerine dilekçe ile başvuru yapılması şeklinde görülen dava sonucu verilen karara göre gerçekleşir. Boşanma davalarında davanın açılmasından önceki son altı aylık süre içerisindeki adrese bağlı olarak belirlenen aile mahkemesi bu davayı görür. Yani bir eşin başka bir şehre yerleşmesi veya her ikisinin de farklı şehirlere yerleşmesi mahkemenin görüleceği yeri değiştirmez. Dava açıldığı andan itibaren her iki tarafında uyması gereken bazı kurallar bulunmaktadır.

Tam anlamı ile boşanmanın gerçekleşmediği durumlarda iki eş hala bir birine karşı sorumludur ve sadakat ilkesine tam anlamı ile uymaları gerekmektedir. Boşanma davalarının kabul edilmesi ve boşanmanın gerçekleşmesi için belli şartların yerine getirilmesi veya delillerin yeteri düzeyde olması gerekir. Aksi halde dava düşer ve boşanma gerçekleşmez. Boşanmanın gerçekleşmesi için çok önemli unsurlar vardır. Bazı durumlarda hakim karşı tarafı dinlemeye gerek duymadan boşanmanın gerçekleşmesine karar verebilir. Bu durumlardan biri de zina yapmaktır. Zina yapmak için öncelikle evli olmak gerekir. Eşlerden herhangi biri karşı cins ile cinsel münasebette bulunması zina sayılır. Ancak aynı cins ile ilişki veya genelevde karşı cins ile cinsel münasebet zina sayılmaz.

Zinanın dedektiflik açısından en önemli ayrıntısı bu hizmeti talep eden kişinin eşinin karşı cins ile münasebetini ortaya koyacak fotoğraf veya benzeri bulguların elde edilmiş olmasıdır. Bu durum boşanma davaları takibinde çok önemli bulguların ortaya çıkması ve mahkemenin gidişatını değiştirmesi açısından önemlidir. Burada unutulmaması gereken olgu zina sebebi ile davayı açan kişinin kesinlikle zinayı tespit etmesidir. Zina üzerinde fazla durmamızın nedeni boşanma oranlarında çok büyük yer edinmesi ve kişilerin bu anlamda aldatmayı tespit etmek için dedektiflik hizmetlerinden fazlaca yararlanmak istemeleridir. Bu anlamda boşanma davaları için delil toplama davanın takibini yapma son derece önem kazanmaktadır. Gerek boşanma davası aşamasında gerekse boşanma davasının sonuçlanma aşamasında yaşanan gelişmeler birçok olumsuz sonucun yaşanmasına sebep olmaktadır. İşte bu sonuçlar dedektiflik hizmetlerini almayı gerektiren sonuçlar olduğu için uzman ekiplerimiz devreye girerek davacı kişi ile ilgili gerekli bilgilerin ele geçirilmesinin sağlanması şeklinde gerçekleşmektedir.

Eğer nitelikli bir dedektiflik hizmetine sahip olmak istiyorsanız bünyemizdeki profesyonel dedektiflerden faydalanabilirsiniz. Burada boşanma davası takibi ile ilgili birkaç örnek üzerinden açıklama yapacağız. Örneğin iş adamı Mehmet bey eşi Ebru hanımın kendini aldattığını iddia ederek aile mahkemesine dava açtı. Dava hakim tarafından kabul edilerek gerekli delil ve bulguların tespit edilmesi için ileri bir tarihe ertelendi.3 çocukları olan bu aile boşanmanın eşiğine gelmiş durumdalar. Davanın ikinci duruşmasında gerekli delilleri mahkeme heyetine sunamayan Mehmet bey bu anlamda bir kanıt bulamadığı için eşi Ebru hanımda karşı dava ile yalan beyan ve kişiliğinin zedelenmesinden ötürü maddi ve manevi tazminat davası açmış mahkeme de kabul ederek Mehmet beyi 100.000 TL manevi 50.000 TL de manevi para cezasına çarptırmış. Mehmet bey mahkemenin kati kararı vermesinden önce ek süre talep etmiş. Mahkeme de kabul ederek 3. Duruşmaya bırakmış. Bu süre içerisinde dedektiflik hizmeti almaya karar veren firmamız ile iletişime geçerek hizmet talebinde bulunmuştur. Bu aşamada Mehmet bey eşini takibe almış. Profesyonel bir çalışma sonucunda eşini çok iyi bir biçimde izlenen ve her adımını kontrol eden Mehmet bey bu anlamda amacına ulaşmış ve eşinin bir başkası ile ilişkisi olduğunu kanıtlamıştır. Mahkeme bu aşamadan sonra tamamen Mehmet beyin lehine dönmüştür.

Sizde profesyonel bir destek almak istiyorsanız, firmamız dedektfileri ile çalışmanızda yarar vardır.

Uluslararası akreditasyon kuruluşlarından akredite olan dedektiflik firmamız, bilgi güvenliğini prensip edinip kaliteli personel ile çalışmaktadır.

Özel Dedektiflerimiz Türkiye'nin her yerinde faaliyet göstermektedir, herhangi bir vilayet ayrımı gözetmeksizin araştırmanlarımız hizmet almaktadır.

Online bookmaker the UK whbonus.webs.com William Hill
Download Free WP Templates
Bizi Takip Et