Marka Araştırması

Ülkemizde son yıllarda çok etkin bir biçimde verilmeye başlayan dedektiflik hizmetleri çok kapsamlı sonuçlar vermektedir. Firmamızdan dedektiflik hizmetinin alındığı alan sayısı çok fazladır. Bu sebeple bu alanların her birinde uzman dedektiflerimiz hizmet vermektedir. Dedektiflik hizmetlerinin çok fazla rağbet gördüğü bir alan da sahte marka araştırmasıdır. Peki bu hizmet nedir ve neden alınır? Öncelikle şunu belirtmeliyiz. Orijinal bir markanın tescil belgesi ve isim hakkı vardır. Bu isim hakkı belli bir bedel karşılığında noter aracılığı ile alınmaktadır. Bu isim hakkı alındığı andan itibaren bu isim ile ilgili her türlü hukuki işlem tescili gerçekleştiren kişiden sorumludur.

Ayrıca çeşitli sebepler ile ortaya çıkabilecek marka adı ile ilgili olumsuz bir sonuçta isim hakkını alan kişi veya şirket maddi ve manevi dava hakkına sahiptir. Bu aşamadan sonra bu marka üzerinden çıkarılmış olan sahte ürün veya isim hakkının kullanıldığı her şey dava konusu olabilir. İşin özünde böyle bir durumun hırsızlıktan hiçbir farkı yoktur. Gerekli hukuki düzenlemeler böyle bir durumu çözmek için yeteri kadar caydırıcı olmasa da en azından ürünlerin ifşa edilmesi ve toplatılması çok önemlidir. Böyle bir durumda hem marka zarar görmekte hem de insanlara daha sağlıksız ürünler verilmektedir. Sahte marka işinin en yoğun olarak yapıldığı sektörlere gelecek olursak başta tekstil ürünlerinin geldiğini belirtebiliriz. Hemen ardından gıda ve temizlik ürünleri geliyor. Marka hırsızlığı sadece markaya zarar vermiyor. En başta devlet ekonomisine sonra insan sağlığına sonra da markanın pazarına olumsuz etki ediyor. Bunlar içerisinde belki de en önemlisi insan sağlığıdır.

Bazı markalar güvendiğimiz ve gözümüz kapalı ürünlerini aldığımız markalardır. Bu markalar aracılığı ile almış olduğumuz çamaşır suyu, diş macunu, temizlik ürünleri ve aklımıza gelebilecek her türlü ürün aslında sahte ve nasıl yapıldığı dahi bilinmeyen ürünler olarak karşımıza çıkabilmektedir. Böyle bir durumda Yanlış kullanım, yanlış içerik ve diğer ayrıntılar ile birlikte bu sahte ürünlerin kullanılması çok olumsuz sonuçları ortaya çıkarabilecektir. Durum bu derece vahimken muhakkak bunlara bir önlem alınmalı ve insan sağlığını daha fazla olumsuz yönden etkilemesine izin verilmemelidir. Marka hırsızlığının yoğun bir biçimde yapıldığı dönemler vardır. Genellikle ekonomik krizin baş göstermeye başladığı ve insanların büyük bir ekonomik buhran içerisinde oldukları zamanlarda ve alım gücünün son derece zayıflayarak insanların alım gücünün düştüğü zamanlarda yapıldığı gözlemlenmektedir. Peki bu durumda dedektiflik hizmetlerini yerine getiren bürolar marka hırsızlığı ile ilgili ne tür bir çalışma yapıyorlar.

Büyük markalar her türlü yolu denemelerine rağmen sahte marka sistemini bir türlü çözemiyorlar. Bu aşamada firmamız ile iletişime geçen kişi veya firmalar geniş çaplı bir araştırma talep ediyorlar. Araştırmalara sıcağı sıcağına başlayan dedektiflerimiz İşin en başından en sonuna kadar gidilerek bu sistemin nasıl işlediğini gözler önüne serecek bir rapor hazırlıyorlar. Uzman dedektiflerimiz işe pazarlarda başlıyorlar. Nakliye firmaları, depolar ve üretim yerlerine kadar çok kapsamlı bir araştırma yapılıyor. Tabi burada işin en önemli kısmı can alıcı nokta olan delillerin toplanmasıdır. İstenen bilgilerin toplanması için bu aşamalarda elde edilen bütün video ve fotoğraflar delil olarak kabul edilmektedir. Ayrıca tam anlam ile delil toplanması için sürecin biraz uzaması doğaldır. Çünkü kaliteli bir delil bulunamadığı sürece sonuç almak çok zordur.

Marka sahteciliği konusunda elde edilmiş olan bütün bu veriler sahteciliği gerçekleştiren dolandırıcıları tümden çökertmektedir. Böylelikle asıl marka büyük bir beladan kurtulmuş olacak. Sadece marka değil vatandaş ve devlette büyük bir yükten kurtulacaktır. Marka araştırmalarınızı özel dedektiflerimiz tarafından nitelikli şekilde yaptırabilirsiniz.

Uluslararası akreditasyon kuruluşlarından akredite olan dedektiflik firmamız, bilgi güvenliğini prensip edinip kaliteli personel ile çalışmaktadır.

Özel Dedektiflerimiz Türkiye'nin her yerinde faaliyet göstermektedir, herhangi bir vilayet ayrımı gözetmeksizin araştırmanlarımız hizmet almaktadır.

Online bookmaker the UK whbonus.webs.com William Hill
Download Free WP Templates
Bizi Takip Et