E-Posta Araştırma

Dedektiflik hizmetlerinin niteliği ve elde edilen başarılı sonuçlar dedektiflik hizmetleri çok farklı alanlara kaymasına neden olmuştur. Özellikle teknoloji çağında olmamız dedektiflik hizmetlerinin çeşitlenmesini sağlamıştır. Dedektiflik hizmetleri sadece dışarıda bir kişiyi izleme ve bunu rapor haline getirme şeklinde gerçekleşmez. Bazen bilgisayar ve internet başında geçirilen zaman da dedektiflik hizmetlerine yön veren önemli çalışmalardan biri olabiliyor. İnternet teknolojileri uzmanlık gerektiren alanlardır. Bazen bir kişinin bilmiş olduğu bilgiler, çoğu uzman tarafından bilinmeyebilir bu sebeple teknoloji dünyası çeşitli riskleri de beraberinde doğurmaktadır. Günümüzde e posta sistemi dünyanın her yerinde geçerli olan ve kullanılan bir iletişim yöntemi olduğu için insanların en çok tercih ettikleri iletişim çeşitlerinden biridir. İnternetin var olduğu her yerde 10. 000 km uzaklık dahi olsa saniye içerisinde e posta istenilen kişiye iletilebilir.

Ancak bazen e posta ile çok gizli bilgiler de gönderilebilmektedir. Bu sebeple e postaların hack edilmesi yani çalınması çok olumsuz sonuçlar doğurabilecektir. E postalar kişiler için önemli olduğu kadar şirketler için de çok önemli iletişim araçlarından biridir. Son yıllarda bankacılık hizmetlerinin internet aracılığı ile yapılıyor olması e postaların kullanım sıklığını da arttırmıştır. Bankacılık işlemleri sırasında hizmet dekontları, hesap bilgileri, kişilerin özel bilgileri, alışveriş ayrıntıları gibi özel ve 3. Bir kişinin görmesinde sakınca olabilecek durumlar olabilmektedir. Bunun dışında kişilerin diğer bütün özel bilgileri de e postalar aracılığı ile ulaşılabilecek bilgilerdir. Kişiler dışında şirketlerin kendilerine ait e postalar da hayati önem taşımaktadır. Şirketler ticari münasebetlerini yerine getirirken başka şirketler ile ilgili anlaşma, para transferi konusu veya şirketin özel bilgileri gibi mevzular e posta aracılığı ile başka kişilerin ellerine geçebilmektedir. Son zamanlarda bu tür e posta çalınması veya hacklenmesi gibi durumlar yaygınlaşmaya başlayınca e posta araştırması dedektiflik hizmetleri içerisine girmiştir.

E-posta araştırması bu gibi durumlardan ziyade size gelen belirsiz postaların araştırması şeklinde de yapılabilmektedir. Bilgisayar sistemleri her türlü tehlikeye açık olduğu için bazen size gelen bir e postaya tıklamanız bilgisayarınızın başka bir kişi tarafından kontrol altına alınması manasına gelmektedir. Size bilmediğiniz bir adres tarafından gelen e posta key loger olabilir peki key loger nedir? Key logerler çeşitli yöntemler ile bilgisayar sistemine entegre olan ve sizin bilgisayarlarınızdaki bilgileri başka bir bilgisayara aktarma işlemidir. Bu sebeple bilgileriniz başka kişilerin eline geçecektir. Key logerler özellikle şifre bilgilerini karşı tarafa iletirler. Bu bazen banka şifresi bazen de daha önemli şirket bilgilerine ulaşılabilecek bir şifre olabilir. Bu sebeple e postaların kontrol altına alınması, araştırılması çok büyük önem taşımaktadır.

E-posta araştırması diğer dedektiflik hizmetlerine göre farklı bir yapıya sahiptir. Çünkü masa başında yapılan hizmetlerdir. Bu anlamda bilgisayar teknolojileri anlamında kendini geliştirmiş ve profesyonel bir bakış açısına sahip olan dedektiflerimiz gerek sizin e postalarınızı gerekse başka kişiler aracılığı ile size gönderilen e posta kaynaklarını çok iyi bir şekilde analiz etmektedir. Çok nadir de olsa e posta araştırmalarında alan araştırması yapılabilmektedir. Bazen tanımadığınız bir e posta adresinden gönderilen key logerin adresini çeşitli yöntemlerle tespit edip o adreslere ulaşılabilir. E posta araştırması faslında bazen çok derinlemesine araştırmalar yapılabilmektedir. Bu sebeple bu hizmetlerin devam etmesi uzun zaman alacaktır.

Elektronik posta araştırması esnasında dedektiflerimiz bilgisayarlarınızdaki key loger gibi yasa dışı kullanımı olan programları da tespit ederek bilgisayarınızdan silme yoluna gitmektedirler.

Uluslararası akreditasyon kuruluşlarından akredite olan dedektiflik firmamız, bilgi güvenliğini prensip edinip kaliteli personel ile çalışmaktadır.

Özel Dedektiflerimiz Türkiye'nin her yerinde faaliyet göstermektedir, herhangi bir vilayet ayrımı gözetmeksizin araştırmanlarımız hizmet almaktadır.

Online bookmaker the UK whbonus.webs.com William Hill
Download Free WP Templates
Bizi Takip Et