Dolandırıcılık Araştırması

Her insanın başından muhakkak dolandırıcılık ile ilgili olaylar geçmiştir. Belki küçük bir hırsızlık olayı belki de sistemli ve kapsamlı bir dolandırıcılık. Kapsamlı dolandırıcılıktan kasıt bu işlemin çalışılmış olması ve arkada hiç şüphe uyandırmayacak işlemlerin yapılmış olmasıdır. Aslına bakılırsa dolandırıcılık da bir meslektir. Kötü bir kavram olarak görülüyor görülse de aslında bir uzmanlık alanıdır. Bunu kendine iş edinmiş ve bunda kendini geliştirmiş olan kişi adımlarını da sağlam atmaya maksimum özen göstermektedir. Emniyetin kişilik profilleri araştırmasını incelediğimiz zaman dolandırıcıların kişilik olarak çok konuşkan ve ikna edicilik kabiliyetleri yüksek insanlar olduklarını görmekteyiz. Bu sebeple bu tür insanların karşılarındaki kişilerin saf duygularından faydalanma ihtimalleri çok yüksektir.

Peki dolandırıcılık denildiği zaman hangi tür bir olaydan bahsedilmektedir. Dolandırıcılık genel itibarı ile değerli eşya, mal veya paranın usul dışı bir yöntem ile haksız bir biçimde ele geçirilmesi yani çalınmasıdır. Yazının başlarında belirttiğimiz gibi dolandırıcılar kendi alanlarında uzman ve son derecede bilgili insanlardır. Bir kurgulama yaptıkları zaman bu kurgulamanın gerçekte var olduğuna kendileri inandığı gibi karşıdaki insana da inandırmaktadırlar. Dolandırıcılık çoğul bir biçimde gerçekleştirileceği gibi bireysel olarak da gerçekleştirilebilmektedir. Ancak genelde bireysel olarak dolandırıcılık yapmak daha yaygındır. Çünkü iki kişiden birinin planda en ufak bir açık vermesi olayı ortaya çıkaracaktır. Dolandırıcılar öncelikle kendilerine bir dal seçerler. Örneğin polis, zabıta, doktor, bankacı, maliyeci, muhasebeci, belediye görevlisi ve diğerleri bu dallardan herhangi birini seçen dolandırıcı şimdi bu dallardan herhangi biri ile ilgili bilgi toplamaya başlar. Bu bilgiler hem mesleki hem de davranış şekilleri anlamındadır. Dolandırıcılar sistemli adımlar atmak istedikleri için özellikle mesleki bilgi anlamında çok fazla kendilerini geliştirmek durumundadırlar.

Çünkü karşıdaki kişiye en ufak bir açık verilmemesi gerekmektedir. Bu suretle karşıdaki kişiye planını kabul ettiren dolandırıcı onun özel evrak, para veya çek gibi maddi değeri olan kişisel eşyalarını elde etmiş olur. Daha önce belirtmiş olduğumuz gibi dolandırıcıların en önemli özellikleri çenelerini son derece iyi kullanmalarıdır. Karşıdaki insana kendi kişiliğini kabul ettirmek için birçok yöntemi denerler ve onlar konuştukları müddetçe onların yalan söylediğini kesinlikle anlamazsınız. Çünkü onlar bu işte profesyoneldirler ve size bu anlamda hiçbir şeyi yansıtmadan görevlerini yerine getiriler. Tek bir amaca odaklanmışlardır ve o amaç ne olursa olsun yerine getirilmelidir. Dolandırıcıların bir diğer özelliği de sabırlı olmalarıdır. Zaman onlar için önemsiz bir kavramdır. Sürekli geleceği düşünerek bu yönde yatırım yaparlar. Dolandırıcıların bir diğer özelliği de kendi üzerlerine hiçbir gayrimenkulün veya paranın olmamasıdır. Kendilerini sürekli sıradan bir insanmış gibi tanıtırlar. Gerek kurumsal olarak gerekse bireysel anlamda dolandırıcılık yapan bu insanların tespiti ve araştırılması için neler yapılabilir?

Son yıllarda gelişen dedektiflik hizmetleri ile artık dolandırıcıların araştırması çok sistemli ve nitelikli bir biçimde gerçekleştirilmektedir. Ticari faaliyetler yapı gereği sosyal ilişkilere çok açık ve çoğu zaman insanlar ile yoğun ilişkilere gebe sektörlerdendir. Ticarette mal alırken, mal satarken veya şirketiniz için ortak ararken bu tür insanlar ile karşılaşmanız çok muhtemeldir. Eğer kendinizi ve geleceğinizi düşünüyorsanız ve ticari yaşantınız ile ilgili bir risk teşkil edecek durum ile karşılaşmak istemiyorsanız dedektiflik hizmetlerimizden faydalanarak dolandırıcılık araştırmasını gerçekleştirebilirsiniz. Dedektiflik hizmeti veren büromuz bu anlamda son derece profesyonel ekipler ile çalışmaktadır.

Ekiplerimiz dolandırıcıları çok kısa sürede tespit etme tecrübesine ve kalitesine sahiptirler. Böylelikle sizlerde gönül rahatlığı ile risksiz ticari faaliyetlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. 

Uluslararası akreditasyon kuruluşlarından akredite olan dedektiflik firmamız, bilgi güvenliğini prensip edinip kaliteli personel ile çalışmaktadır.

Özel Dedektiflerimiz Türkiye'nin her yerinde faaliyet göstermektedir, herhangi bir vilayet ayrımı gözetmeksizin araştırmanlarımız hizmet almaktadır.

Online bookmaker the UK whbonus.webs.com William Hill
Download Free WP Templates
Bizi Takip Et